Ilgais ceļš kāpās - Drāma - Filmas latviešu valodā - FOF.lv - Free Online Films


Iesaki:
Seko:
Sākums » Filmas » Drāma

Ilgais ceļš kāpās / - (Lat / 1980-1981)


Ilgais ceļš kāpās” - seriāls, kas saviļņoja sirdis, lika iepazīt vēsturi, bet Lilita Ozoliņa kļuva par sieviešu ideālu vismaz turpmākos divdesmit gadus. To, kā bija patiesībā, mēs uzzinājām pēc piecdesmit gadiem. Tomēr tas bija stāsts par mums, karu un romantiku. 

Astoņdesmito gadu sākumā režisora Aloiza Brenča veidotā septiņu sēriju filma uzskatāma par pirmo seriālu Latvijas kinematogrāfā. Viens no scenārija autoriem ir toreizējais Padomju Latvijas kinematogrāfijas galvenais priekšnieks (LPSR Valsts Kinematogrāfijas komitejas priekšsēdētājs) Oļegs Rudņevs.

Anotācijā filmas iznākšanas gadā teikts: "Filmas darbība aptver lielu laika posmu - no 1939. gada līdz mūsu dienām. Filmas darbības vieta ir neliels zvejnieku ciemats Rīgas jūras līča krastā. Tas viss jau filmā tā ir - dzīve zvejnieku ciematā, Martas un Artūra mīlestība, kara laika pārbaudījumi visas tautas un arī abu filmas galveno varoņu dzīvē, Martas laulība ar Rihardu un šķiršanās, Martas dzīve Sibīrijā. Artūra apcietināšana un viņa līdzdalība karā - partizānos un sarkanajā armijā. Arī pārējo cilvēku likteņi rādīti ciešā sasaistē ar laiku un vēsturiskajām norisēm."

Par filmu var runāt - pirmkārt, kā par pirmo daudzsēriju filmu latviešu kino vēsturē, otrkārt - scenārija materiāls nonāca spraiga sižeta filmu meistara Aloiza Brenča rokās, kas bija apliecinājis prasmi tikt galā ar notikumiem un cilvēku likteņiem, spējot atklāt rīcības motivāciju, cilvēka un sabiedrības konfliktu. Treškārt, meistara rīcībā bija aktieri, kuri spēja dzīvot katru savas ekrāna dzīves brīdi kā savu un kā vienīgo. Tāpēc filma ir dzīva, pieņemama un skatāma vēl šodien... Un beigu beigās - vēstures notikumu interpretācija, kas, varēja būt tikai un vienīgi oficiālās ideoloģijas prasībām atbilstoša, patiesībā bija adaptēta tieši piemērojoties šī "savienības skatītāja” priekšstatiem par Baltijas tautu vēsturi, par notikumu attīstību, par cīņām starp "par” un "pret” spēkiem.Sižeta līnija: www.ltv1.lv
Žanrs: Drāma | Pievienoja: ance | Skatījumu skaits: 9098

Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]

Tiešsaistē: 13
Viesi: 12
Lietotāji: 1

Izveido mājas lapu bez maksas